Štěňata

 

7. května 2014 jsme vyrazili za ženichem - Orwelem.

(https://www.flatcoated.cz/flat/main.php?l=cs&page=orwel)

Orwel Bonny Dux "Orwi"* 24.3. 2010

Výstavy:

2x V1, 2x CWC

Zdravotní výsledky:

HD: A, ED: 0/0, PL: 0/0

Zkoušky:

OVVR, PZ, SZVP, VZPR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. června 2014 potvrdilo ultrazvukové vyšetření březost. V první půlce července očekáváme tedy příchod 6 - 8 štěňátek. Očekávám, že budou všechna tmavě hnědá, klidné povahy, s obrovskou chutí pracovat a udělat svému pánovi, co mu na očích vidí..

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V noci z 8. na 9. července se naší Aiko narodilo 11 nádherných čokoládových štěňátek - 4 kluci a 7 psích holčiček. Porod probíhal bez problémů a rychle od 22:15 do 2:00 hodin. Štěňata i fena jsou ve výborné kondici, všichni baští jak o život a mají se k světu.

 

Je na čase, začít štěňátka inzerovat. Zájemci mne mohou oslovit na tel: 604 850 343 nebo mailu: jirina.krtickova@seznam.cz popř. přes facebook.

 

Štěňata vyrůstají v rodinném domě se zahradou, budou socializovaná - zvyklá na lidi (i na děti) a ostatní psy, na různé zvuky v domácnosti (televize, vysavač, mixer...) i na zahradě (sekačka, výskání dětí, auta). Budou odčervena, očkována a tetovaná. Novým majitelům doporučuji je ještě nechat očipovat a opatřit jim pas, což dnes provede a vystaví každá veterina a v případě krádeže či ztráty pejska Vám tato identifikace pomůže. Navíc s ním můžete vycestovat do zahraničí.

 

Nový majitel obdrží:

- kupní smlouvu (doklad o zaplacení, fakturu apod.)

- očkovací průkaz

- průkaz původu FCI (rodokmen)

 

Navíc:

- za příplatek 1 000,- Kč granule - 14 kg balík purina pro plan puppy large athletic (běžná cena cca 1200,-), což jsou granule, na která jsou štěňata zvyklá, dobře rostou a vyměšují. Pokud se rozhodnete je v budoucnu měnit, dělala bych to až po prvním měsíci a postupně.

Kolem štěňátka bude v prvních dnech v novém domově i tak dost práce, tak si můžete ulehčit alespoň starost o krmení.

- štěněcí obojek, na který bude štěňátko zvyklé (pokud z něj nevyroste :-))

- deku s vůní maminky a sourozenců, aby si v novém domově rychle a bez stresu zvyklo (nečekejte žádnou heboučkou voňavou deku, podělím štěňata o deky, které měli od svého narození ve svém pelíšku, a na jejichž pach jsou zvyklá a cítí se v bezpečí)

- samozřejmostí je chovatelský servis – doporučení a rady, jak o štěňátko pečovat, jak ho vychovávat, popř. rady, týkající se účasti na výstavách, soutěžích, zkouškách apod.

 

Co ještě budete hned v prvních dnech potřebovat:

- misku na vodu a misku na žrádlo

- pelíšek (stačí starý polštář nebo složená deka)

- obojek a vodítko (doporučuji nylonový, protože retrievři jsou vodomilové a kožené obojky dlouho schnou, na začátek bude stačit obvod krku 30 - 50 cm, šíře 2 cm)

- spoustu trpělivosti, času a lásky (vůbec nepochybuji, že toto by se jim u Vás nedostávalo)